Witamy, kolejny post na naszym blogu będzie o ogrodzeniu posesji, każdy z Państwa na pewno przykłada dużą wagę do ogrodzenia swojej posesji. Ogrodzenie domu jest bardzo ważnym elementem naszego poczucia bezpieczeństwa na podwórku. Kiedy posesja jest ogrodzona mamy pewność, że nasze dzieci czy pupilki zwierzęce są bezpieczne, gdyż od ulicy odgradza nas płot. Oprócz bezpieczeństwa na pewno jeszcze ogrodzenie powinno fajnie wyglądać według każdego gustu, uważamy, że ogrodzenie nadaje końcowy wygląd naszego domu czy ogrodu, zamknięcie podwórka jest to w pewnym sensie wizytówka naszej posesji. Chcielibyśmy opowiedzieć Państwu o kilku sposobach wykonania i wzorach jakie wykonujemy.

Wzory ogrodzeń

Posiadamy w swojej ofercie kilka wzorów wykonania ogrodzeń, zapraszamy do naszego biura mieszczącego się w Lipsku przy ul. Kościuszki 2 gdzie udostępniamy katalog do obejrzenia i zapoznania się z ofertą. Lecz wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów jesteśmy w stanie zrobić dla Państwa bez mała każdy wzór ogrodzenia jaki sobie państwo wymyślicie, znajdziecie na internecie czy przejeżdżając zauważycie u kogoś na posesji. Nasza wykwalifikowana kadra będzie w stanie według tych informacji wyliczyć i przygotować dla Państwa ofertę i ewentualnie jeżeli koszty takiego ogrodzenia będą zadowalające to zrealizować ogrodzenie według Państwa pomysłu. Żeby nie kończyć o wzorach pisząc tylko o naszej elastyczności w wykonaniu, chcielibyśmy opowiedzieć o ostatnio bardzo popularnym wzorze z wypełnieniem poziomym. Coś jak na zdjęciu poniżej.

Takie ogrodzenie stalowe wykonywane jest przez nas z profili zamkniętych: rama przęsła, bramy czy furtki wykonana jest z kształtownika 40mm x 40mm, natomiast wypełnienie w układzie poziomym z kształtowników do wyboru, może to być np. 50mm x 20mm, 60mm x 20mm, 80mm x 20mm lub też 100mm x 20mm. Prześwit między poziomymi szczeblami również jest zmienny do wyboru, jeżeli chcielibyście państwo żeby na podwórku było mniej widać możemy zmniejszyć ten prześwit, jeżeli zależy Państwu żeby jednak nie chować podwórka prześwit ten może być większy, lecz tak czy inaczej jego wysokość zależna jest od wysokości przęsła i układu wypełnienia gdyż zawsze staramy się zrobić to tak, żeby kształtowniki poziome były rozmieszczone w równej odległości.
Poniżej jeszcze kilka przykładowych wzorów ogrodzeń.

 

Technologie wykonania

Ogrodzenia posesyjne wykonujemy w kilku technologiach. Najpierw powiemy o zabezpieczeniu antykorozyjnym. Najlepszym zabezpieczeniem ogrodzenia przed korozją jest system DUPLEX, czyli ocynk ogniowy ogrodzenia i malowanie proszkowe. ocynk ogniowy polega na zanurzeniu elementów stalowych już pospawanych w wannie z gorącym cynkiem. Ocynk w takim wykonaniu nie tylko zabezpiecza warstwę zewnętrzną ogrodzenia, ale również wnętrze profili, na potrzebę takiego zabezpieczenia wykonuje się twory technologiczne w profilach tak oby ocynk mógł swobodnie przepłynąć i osiąść się na całej powierzchni wewnętrznej profilu. Ocynk ogniowy wykonywany jest w zgodzie z normą europejską PN-EN ISO1461, która określa grubość powłoki cynkowej. Ocynk ogniowy nie jest powłoką ozdobną i w wielu przypadkach pozostawia na elementach cynkowanych naloty i tzw. gluty, które przed malowaniem proszkowym szlifujemy na tyle ile jest to możliwe tak żeby nie zedrzeć powłoki ocynku.

 

Po szlifowaniu przechodzimy do malowania proszkowego. Malowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na naelektryzowaną powierzchnię metalu. Mówiąc prościej farba proszkowa przykleja się pod wpływem elektryczności do elementów stalowych tworząc jednolitą i gładką a zarazem bardzo trwałą powłokę ozdobną elementu ogrodzenia.
Malowanie możemy wykonać w każdym kolorze z palety RAL.
Na tym własnie polega system DUPLEX, czyli najlepsze zabezpieczenie elementów stalowych przed korozją.

 

 

Nie jest dla nas żadny problemem aby wykonać dla Państwa ogrodzenie w samym ocynku, lub też bez niego, wtedy zespawane gotowe elementy ogrodzenia malujemy natryskowo najpierw farbą podkładową a następnie ozdobną, również na każdy kolor z palety RAL.

Sposoby łączeń profili

Profile poziome z ramą łączymy na kilka sposobów.
Pierwszym z nich najstarszym, że tak napiszemy jest spawanie obwodowe profila wypełniającego z ramą, czyli dookoła tego profila spawamy łącząc go z ramą.
Drugim sposobem jest wstawianie ceownika do ramy, czyli spawamy otworowo ceownik do ramy po czym wkładamy w ten ceownik profile poziome i spawamy je tylko od góry i od dołu, jak na poniższym zdjęciu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejnym sposobem jest wycinanie w ramie za pomocą CNC otworów na profile poziome, po czym kształtowniki poziome wkładane są w wycięte otwory i przyspawywane od góry i od dołu. Minimalne szpary które pozostały zalewane są ocynkiem i farbą proszkową dzięki czemu tworzy to jednolitą i estetyczną całość.

Podsumowując, możemy wykonać dla Państwa ogrodzenie w każdym wzorze i w wielu alternatywach, jeżeli stawiacie na jakość w systemie DUPLEX lub też w ekonomicznym wykonaniu w podkładzie i w farbie. Jesteśmy bardzo elastyczni co do wykonania ogrodzeń, myślę, że szukając ogrodzenia posesji znajdziecie u nas to czego szukacie.
Zapraszamy do komentowania i oceny naszego posta jak i całego bloga. Pozdrawiamy Zespół PAWBRAM .