Ogrodzenia panelowe i kratowe

Dawno nie udzielaliśmy się na blogu, więc dzisiaj napiszemy trochę o ogrodzeniach panelowych. Ogrodzenia panelowe jest to idealne i ekonomiczne rozwiązanie dla ogrodzenia obiektów przemysłowych jak również działki wokół domu. Panele kratowe montowane są wokół zakładów przemysłowych, obiektów publicznych, wokół boisk, placów zabaw, fabryk, obiektów magazynowych czy domu bądź garażu. Jest to bardzo trwałe całkiem tanie a zarazem fajnie wyglądające zabezpieczenie terenu.

SOLIDNE I EKONOMICZNE ZABEZPIECZENIE TERENU

Ogrodzenie systemowe zwane potocznie panelowym składają się ze słupka najczęściej jest to słupek stalowy o przekroju 60mm x 40mm z zaślepką lub rura fi 40mm z zaślepką, z panelu oraz obejm do przykręcenia panela do słupka (pośredniej, narożnej lub końcowej).


Panele wykonane są z surowego drutu o przekroju od 3mm do 8mm, drut jest zgrzewany a następnie cynkowany galwanicznie (wg normy PN EN ISO 2081:2011) lub ogniowo (wg normy EN ISO 1461:2000), cynkowanie ogniowe jest najlepszą metodą zabezpieczenia korozyjnego, polega ona na zanurzeniu paneli kratowych w wannie z gorącym cynkiem. Panele występują w wersji surowej w samym ocynku lub też w wersji ocynkowanej i malowanej na dowolny kolor z palety RAL.

RODZAJE PANELI KRATOWYCH

Jeżeli chodzi o ogrodzenia panelowe rozróżniamy kilka typów ogrodzeń, pierwszym z nich jest to panel VEGA B, 3D lub PPS, jest to panel robiony z drutu o przekroju od 3mm do 5mm. Te panele charakteryzują się przegięciami, których ilość jest zależna od wysokości panela. Przegięcia są bardzo dobrym wzmocnieniem sztywności panela. Oczka w panelach kratowych równiez są różnych wielkości, im mniejsze oczko tym panel jest sztywniejszy. Najmniejsze oczko to szer. 50mm wys. 200mm, natomiast największe to 80mm x 200mm.

Drugim typem ogrodzeń systemowych są panele VEGA 2D lub PPW. Drut, z którego wykonywane są panele 2D to od 5mm do 8mm. Panele 2D charakteryzują się tym, że są to panele proste bez przegięć, lecz co ważne posiadają dwa poziome druty z przedniej i tylnej części panela co znacząco wpływa na sztywność paneli. Oczka w panelach 2D to 50mm x 200mm.


Trzecim typem paneli kratowych są panele PPC ozdobne. Ten typ ogrodzeń wyróżnia się ozdobnym wykonaniem górnej części panela, a jako wzmocnienie poziome zastosowano ceownik 20mm x 9mm. Jest to wspaniałe rozwiązanie, jeżeli mimo wszystko chcielibyśmy dodać trochę charakteru do wyglądu ogrodzenia systemowego.PODMURÓWKI BETONOWE

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest również dołożenie do segmentu ogrodzenia panelowego podmurówki betonowej, czyli deski betonowej i łącznika. Będzie ona zabezpieczeniem przed niechcianymi zwierzętami, które mogłyby chcieć dostać się na posesję czy tern zakładu. Wysokość podmurówki, może być dobrana z oczekiwaniami klienta. Posiadamy deski od wysokości 200mm do 500mm w kilku ciekawych wzorach.BRAMY I FURTKI

Ogrodzenia panelowe idealnie komponują się również z bramami wjazdowymi. Możemy bez problemu wykonać bramę skrzydłową czy samonośną, która nie będzie odznaczać się od reszty linii ogrodzenia systemowego.


Na dzień dzisiejszy to tyle o ogrodzeniach panelowych. Niebawem napiszemy jeszcze coś ciekawego w tym temacie. Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach, chętnie pomożemy. Pozdrawiamy.