Montaż oraz wybór bramy garażowej

Gdy kupujemy bramę garażową oprócz wybrania odpowiedniego do naszego domu modelu i rozmiaru bramy musimy także ją zamontować. W tym celu najczęściej zatrudnia się specjalistyczne firmy, bardzo często powiązane z marką bramy, którą kupiliśmy. Nie mniej jednak warto jest wiedzieć jakie prace muszą zostać wykonane, abyśmy mogli się cieszyć sprawną bramą garażową. W Radomiu jest wiele takich firm, które swoją ofertą zawsze dostosowują do każdego klienta.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu bramy garażowej?

Będąc na zakupach musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, tak by brama była idealnie dopasowana do naszego domu, a jej montaż był w efekcie niemal bezproblemowy. Na to jakiej wielkości bramę powinniśmy wybrać powinien mieć wpływ przede wszystkim rodzaj garażowanych pojazdów. Wybierając bramę dla jednego samochodu osobowego (o przeciętnym gabarycie) musimy kupić bramę nie mniejszą niż 230 cm x 200 cm. Jeżeli jednak garażujemy jedynie mały, kompaktowy samochód, lub motocykl możemy zamontować mniejszą bramę. W przypadku kiedy w naszym garażu będzie parkować więcej niż jeden pojazd to musimy wyposażyć się bramę o szerokości przynajmniej 6m. Tak, więc przed zakupem bramy powinniśmy najpierw dokładnie zmierzyć nasz garaż, oraz zastanowić się co będziemy w nim przechowywać. W przypadku zakupu bramy segmentowej musimy także pamiętać, aby sufit był odpowiednio wyższy, gdyż ten rodzaj bramy potrzebuje odpowiednio więcej miejsca na to, aby się złożyć.

 

Brama garażowa

Jak wygląda montaż bramy garażowej?

 1. Brama zostaje przywieziona przez firmę wykonawczą, która ją następnie rozpakowuje i
  dokonuje pomiarów otworu wjazdowego
 2. Pracownicy dokonują montażu ościeżnicy i regulują jej ustawienia tak, aby była dostosowana
  do naszej bramy
 3. Wypełniają pianką montażową powstałe między ościeżnicą a ścianą luki
 4. Przykręcają prowadnice sufitowe (jeżeli brama jest segmentowa)
 5. Mocują bramę w ościeżnicach
 6. Sprawdzają czy brama pracuje w sposób prawidłowy
 7. Ostatnim krokiem jest montaż zamków i kalibracja sterownika bramy z pilotem elektronicznym

Czy warto jest zamówić firmę, czy lepiej zamontować bramę samemu?

Montaż bramy to bardzo skompilowane zadanie. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, wiedza, a także odpowiednia siła. Jeżeli nie posiadamy doświadczenia w podobnych czynnościach zdecydowanie należy powierzyć to zadanie firmie. Powinniśmy mieć na uwadze fakt, że brama jest przedmiotem, który ma służyć przez wiele lat, dlatego jej odpowiedni montaż jest tak istotny. W wielu przypadkach, kupując bramę wysokiej klasy, renomowanego producenta możemy liczyć na wliczenie montażu w cenę produktu. W Radomiu montaż bramy jest znacznie ułatwiony, gdyż tutejsze firmy są znane ze swojego profesjonalizmu, oraz rzetelności.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem bramy garażowej, zapraszamy do kontaktu, działamy na terenie Radomia oraz okolic.